Aktualności

Powrót
3 produkty, które znacząco ułatwią pracę brukarza
25.02.2020

3 produkty, które znacząco ułatwią pracę brukarza

Brukarstwo to jeden z tych sektorów prac, w których szczególnie ważna jest precyzja, szybkość realizacji, dążenie do wdrażania nowych rozwiązań technologicznych. Rynek zapewnia dziesiątki produktów realnie wpływających na tempo i jakość pracy brukarza. Które z nich mają szczególne znaczenie patrząc na nie z perspektywy brukarzy? Gdyby spojrzeć na brukarstwo od strony efektów, niezbędne jest zwrócenie uwagi na kilka czynników. To m.in.:
  • precyzja wiązania kamieni czy płyt betonowych,
  • kontrola powstających odstępów,
  • zabezpieczenia przeciw osunięciom, 
  • przygotowanie pod kątem dużego natężenia ruchu czy obciążenia,
  • dobranie spoiwa i niwelacja ryzyka przemieszczenia się poszczególnych elementów.
W efekcie układanie kostki brukowej i innych elementów musi być wykonywane z myślą o przyszłości - funkcjonowaniu nawierzchni przez lata. O taką jakość trudno bez narzędzi zapewniających prawidłowe realizacje brukarskie. 

Urządzenia rozściełania i niwelacji podsypki

Stabilne osadzenie kostki brukowej czy innych elementów odgrywa bardzo duże znaczenie dla jakości nawierzchni. Stąd tak istotna w działaniu jest podsypka wpływająca na ujednolicenie różnic wysokości. Musi ona uwzględniać ewentualne wykonanie wibracji kostki - wyrównanie jej tak, by ułożyć zgodnie z założonym zakresem tolerancji poszczególnych elementów. Nowoczesne urządzenia do niwelowania i profilowania podłoża wpływają w szczególny sposób na dokładną realizację pracy. Zapewniając rozłożenie podsypki umożliwiają np. dystrybucję materiału o wskazanej grubości. Odbywa się to pod kontrolą systemów laserowych oraz systemu hydraulicznego sterowania. Efekt to szczególnie wysoki poziom osiągniętej niwelacji. Jednocześnie - o czym się zapomina - urządzenia do rozściełania i niwelacji podsypki przekładają się na dokładność, ale i efektywność. Niwelatory czy równiarki wykorzystujące laserowe czujniki poziomu i ich synchronizację z hydrauliką maszyny umożliwiają szczególnie szybkie tempo pracy. 

Uniwersalne zagęszczarki gruntowe

Zagęszczarki wibracyjne są niezbędne podczas przygotowania piasku, żwiru czy pozostałych gruntów niespoistych pod kątem przygotowania nawierzchni. Tego typu płyty wibracyjne używa się do ukształtowania terenu pod kątem pracy brukarskiej. Producenci urządzeń kierują się w stronę maksymalnej mobilności. W efekcie nowe zagęszczarki gruntowe są lekkie i umożliwiają swobodną pracę również w miejscach, które z założenia są trudno dostępne. Dodatkowo zawarte w nich systemy amortyzacji drgań wpływają na komfort pracy operatora. W przeciwieństwie do urządzeń znanych z przeszłości, aktualne zagęszczarki do prac brukowych świetnie uwzględniają specyfikę pracy brukarza - szybkie przemieszczanie się i realizację zadań w różnych lokalizacjach. Niewielkie rozmiary oraz możliwość zapakowania sprzętu np. do bagażnika dają wyjątkowy komfort pracy operatora. 

Maszyny do podnoszenia betonu

Szybkość i precyzja to priorytety pracy brukarskiej - jak pogodzić to z niewdzięcznym zadaniem podnoszenia płyt betonowych? Profesjonalni brukarze kładą coraz większy nacisk na pełną automatyzację tego procesu. Sprawdzają się w tym maszyny do podnoszenia betonu. Popularny Mickey 155 umożliwiając komplet ręcznych prac brukarskich daje potężne możliwości. Maksymalna waga elementów przysysanych i przenoszonych w wyznaczone miejsce to aż 155 kg. Taka charakterystyka ciekawie kontrastuje z jego wymiarami. Przy błyskawicznym tempie przyssania - zaledwie symbolicznej jednej sekundy - zaskakuje małymi wymiarami oraz lekkością. 31 kg i kompaktowe wymiary sprawiają, że może być używany wszędzie, gdzie potrzebne jest ścisłe i bezfugowe układanie elementów. Dużą zaletą jest też wielozadaniowość. Urządzenia do podnoszenia betonu zapewniają montaż różnych elementów: od kwadratowych płytek po wąskie elementy krawężnika. W efekcie należą do szczególnie istotnych urządzeń z perspektywy brukarzy.  Maszyna do podnoszenia bruku Mickey155  

Powrót