Aktualności

Powrót
Catchshift w praktyce, czyli kilka słów o I Dniach Otwartych zorganizowanych we współpracy z Jekko i VIAVAC
02.08.2021

Catchshift w praktyce, czyli kilka słów o I Dniach Otwartych zorganizowanych we współpracy z Jekko i VIAVAC

O organizacji tego typu przedsięwzięcia myśleliśmy od jakiegoś czasu i choć pierwsze próby zakończyły się fiaskiem ze względu na panującą pandemię, udało się. 9. lipca 2021 r. w urokliwym Folwarku w Wąsowie odbyły się I Dni Otwarte firmy Catchshift, które zorganizowane zostały w ścisłej współpracy z markami Jekko oraz VIAVAC. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób – obecni i potencjalni klienci, dystrybutorzy oraz gros doradców technicznych pozostających do dyspozycji uczestników. Nie możemy pozostawić czynnika atmosferycznego bez komentarza, ulewa bowiem nieco pokrzyżowała nam plany. Niestety panujące poprzedzającej wydarzenie nocy wichury i nawałnice obniżyły frekwencję zaproszonych gości. Wyciągamy jednak z tego wnioski i weźmiemy ten aspekt pod uwagę przy organizacji kolejnej edycji. 

Prezentacje teoretyczne trzech niezależnych marek pozostających w biznesowym partnerstwie 

Przeprowadzając gości chronologicznie przez poszczególne etapy budowania kompleksowego parku maszyn, którym dysponujemy, pierwsza głos zabrała firma VIAVAC. 

VIAVAC Polska powstała w 2004 roku, stając się wyłącznym dystrybutorem w kraju podnośników próżniowych holenderskiej firmy VIAVAC. Podnośniki próżniowe VIAVAC to idealne rozwiązanie do montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych oraz elementów szklanych. Flagowe maszyny do płyt (CladBoy, Cladboy compact, Rotaboy) oraz szkła (GBH, GBX, GBL) pozwalają na bezpieczny, wolny od uszkodzeń montaż elementów budowlanych. Szeroka gama przyssawek, wysoka wartość udźwigu, niewielkie wymiary, możliwość konfiguracji maszyn do każdej płyty warstwowej lub każdej wielkości szkła –wszystkie te aspekty zostały szeroko omówione przez przedstawiciela firmy, a dalej zaprezentowane w późniejszej części wydarzenia. 

Kolejną firmą prezentującą swój profil była marka Jekko, która w roku 2016 weszła na rynek polski, będąc wyłącznym dystrybutorem na Polskę najwyższej jakości mini żurawi. Produkty Jekko skonstruowane są w taki sposób, by spełniały specyficzne wymagania klientów. Przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach, na ograniczonej powierzchni. Kompaktowe rozmiary, mała waga, ogromne możliwości, kompletna linia modeli wyposażonych w silniki wysokoprężne, elektryczne lub akumulatory – o tych i innych walorach użytkowych mini żurawi Jekko każdy uczestnik mógł się przekonać na własną rękę. 

Jako, że Catchshift jest najmłodszą marką spośród obecnych na wydarzeniu, o technologii podnoszenia betonu goście usłyszeli podczas trzeciej prezentacji. Catchshift – polski producent podnośników próżniowych do transportu elementów betonowych i brukarskich każdego kalibru. Od 2018 roku dostarcza swoim klientom niezawodny sprzęt do montażu płyt betonowych i elementów z kamienia, zdecydowanie przyspieszając i ułatwiając pracę. W portfolio firmy znajdują się maszyny o udźwigu od 100 kg do aż 6 ton – większość z nich można było obejrzeć podczas Dni Otwartych. 

Szkolenia praktyczne dostępnych maszyn oraz konsultacje indywidualne 

Dzięki sporym możliwościom przestrzennym Stodoły, w której odbywały się Dni Otwarte, dużą część maszyn mogliśmy ulokować pod dachem. Firma VIAVAC zaprezentowała podnośnik próżniowy do instalacji płyt warstwowych dachowych i ściennych – Cladboy – wraz z jego pełnym omówieniem oraz instrukcją obsługi. Z zakresu montażu elementów szklanych goście mieli okazję zapoznać się z niezastąpionym VIAVAC GBL. 

Z ramienia Jekko na Dniach Otwartych pojawił się SPX532 – prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla użytkownika żuraw jaki kiedykolwiek wyprodukowano, a jednocześnie wyposażony w najbardziej zaawansowany system stabilizacyjny. Zaraz obok prezentował się mini picker MPK06 – kompaktowy, samobieżny żuraw z napędem akumulatorowym typu Pick&Carry (podnieś i przenieś). 

Firma Catchshift zaprezentowała najpopularniejszy w swoim portfolio podnośnik Mickey100 – idealny do pracy z płytami chodnikowymi. Na szkoleniu dostępne dla uczestników były również: Trolly500 – intuicyjny manipulator sterujący, Snake – urządzenie służące do prostego demontażu kostki brukowej oraz Wolf4000 – odpowiedni do pracy w miejscach o ograniczonym dostępie o udźwigu do 4 ton. 

Dla miłośników nowinek technologicznych odbyła się prapremiera bateryjnej wersji maszyny Mickey. Prototyp urządzenia był dostępny dla uczestników do przetestowania i sprawdzenia ogromnych jego atutów. 

Czego dowiedzieli się uczestnicy i dlaczego warto wziąć udział w edycjach kolejnych? 

Każdy uczestnik wydarzenia uzyskał bezpłatne szkolenie z obsługi wybranych maszyn, możliwość indywidualnych konsultacji handlowych i technicznych, wiedzę teoretyczną i praktyczną nt. montażu elementów betonowych, płyt warstwowych, szkła i innych materiałów nie tylko budowlanych. 

Całości wydarzenia towarzyszyła obsługa cateringowa, a dla spragnionych czekał bogaty open bar. Mamy nadzieję, że kolejne edycje Dni Otwartych zbiorą jeszcze większą liczbę zainteresowanych, a dzień poświęcony na wydarzenie będzie dla uczestników efektywnie spędzonym czasem. Z pierwszej edycji wychodzimy mądrzejsi, z wieloma wnioskami i błędami, których w edycjach kolejnych już nie popełnimy. 

O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco, bądźcie czujni! 

Chętnych do zapoznania się z konkretną ofertą marek Catchshift, Jekko oraz VIAVAC, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi. 


Powrót