Aktualności

Powrót
Ciekawe zastosowanie płyt tarasowych
22.11.2023

Ciekawe zastosowanie płyt tarasowych

Nie da się ukryć, że płyty tarasowe są niezwykle popularnym rozwiązaniem architektonicznym. Głównie kojarzą nam się z eleganckimi tarasami i ścieżkami w przestrzeni publicznej czy przydomowych ogrodach. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad innymi, niebanalnymi możliwościami wykorzystania tych materiałów? W tym wpisie odkryjemy ciekawe zastosowania płyt tarasowych, które mogą inspirować do twórczych projektów.

Z czego są wykonane płyty tarasowe?

Płyty tarasowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z drewna, kompozytów, gresu, a najczęściej z betonu. Płyty tarasowe betonowe są szczególnie cenione za swoją wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość konserwacji.

Ciekawe zastosowania płyt tarasowych

Wiemy już, co to są płyty tarasowe i jakie mają zalety. Ale jakie są ich nietypowe zastosowania? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Murale i ozdoby

Płyty tarasowe, szczególnie te betonowe, mogą stać się płótnem dla street artu. Wystarczy trochę farby i pomysł na projekt, a nasz taras zamieni się w unikalną przestrzeń artystyczną.

Ściany działowe

Płyta tarasowa nie musi leżeć tylko na podłożu. Może też służyć jako element ściany działowej. Taki pomysł to oryginalny sposób na wydzielenie przestrzeni w ogrodzie lub na tarasie.

Tabliczki adresowe

Niewielka płyta tarasowa z elegancko wygrawerowanymi numerami domu to ciekawy pomysł na tabliczkę adresową. Doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem.

Doniczki i stoły ogrodowe

Płyty tarasowe mogą posłużyć również do budowy doniczki. Można też stworzyć z nich stoły ogrodowe i ławy – wystarczy stabilne podparcie, na którego powierzchni umieścimy płyty tarasowe betonowe. Z pewnością będą to unikalne elementy wyposażenia, które przetrwają wiele sezonów.

Profesjonalny sprzęt do przenoszenia płyt tarasowych

Jaki sprzęt jest potrzebny do przenoszenia płyt tarasowych? Doskonale sprawdzi się do tego celu chwytak próżniowy lub chwytak samojezdny. Catchshift to sprawdzony producent przyssawek oraz chwytaków – warto bliżej zapoznać się z ofertą firmy. Sprzęt Catchshift wyróżnia się niezawodnością oraz efektywnością, dlatego cieszy się tak dużym uznaniem wśród zamawiających. Firma gwarantuje indywidualne podejście do klienta oraz fachowe doradztwo. Jeśli nie wiesz, na które z urządzeń się zdecydować, chętnie podpowiemy. Mamy bogate doświadczenie oraz wiedzę merytoryczną na najlepszym poziomie.

Podsumowanie

Podsumowując, płyty tarasowe to materiał o szerokim spektrum zastosowań, który nie tylko dodaje uroku przestrzeniom, ale także przyczynia się do zwiększenia funkcjonalności i wartości estetycznej projektów architektonicznych i ogrodowych. Ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb, stylu i preferencji, co sprawia, że są atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu projektów. Odkrycie innych, nieoczywistych zastosowań płyt tarasowych może być świetną zabawą i dać wiele satysfakcji. Od tworzenia przestrzeni artystycznej, przez organizację przestrzeni na działce, po tworzenie niepowtarzalnych elementów wyposażenia ogrodu – każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu płyta tarasowa to nie tylko płaski kawałek betonu, ale materiał pełen nieskończonych możliwości.

Powrót