Aktualności

Powrót
Domy z prefabrykatów
16.01.2019

Domy z prefabrykatów

Komponenty, z których buduje się domy, mogą być produkowane osobno w hali produkcyjnej. Natomiast łączone ze sobą dopiero na miejscu budowy. Tego typu domy z prefabrykatów cieszą się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na szybkość budowy, ale również możliwość postawienia domu na trudnym terenie. Co w późniejszym czasie przekłada się na niewielki koszt eksploatacji budynku.

Rewolucją w branży budowlanej stała się technologia budowy domów z prefabrykatów. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się prefabrykaty betonowe, stalowe oraz drewniane. To alternatywa długiego procesu tworzenia domu od podstaw na placu budowy, który jest uzależniony między innymi od warunków atmosferycznych. W przypadku produkcji elementów konstrukcyjnych w halach, czynniki pogodowe nie mają znaczenia, dzięki czemu komponenty mogą powstać nawet w kilka czy kilkanaście dni.

Prefabrykowane elementy betonowe

Prefabrykaty z betonu to jedne z najbardziej wytrzymałych oraz solidnych komponentów, z których można tworzyć zarówno mniejsze, jak i większe budynki mieszkalne. Elementy betonowe wpływają na stabilność całej konstrukcji i jej odporność na uszkodzenia czy działanie warunków atmosferycznych. To materiały, które zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Co więcej, prefabrykaty betonowe pozwolą na eliminację błędów na placu budowy czy postawienie domu nawet w trudnych warunkach.

Zalety i wady prefabrykatów betonowych

Do głównych zalet tego typu komponentów zalicza się szybkość produkcji danych elementów, łatwość montażu, trwałe efekty oraz niskie koszty eksploatacji. Dzięki którym mieszkanie w domu z prefabrykatów jest komfortowe i nie generuje olbrzymich kosztów.

domy z prefabrykatów Prefabrykaty betonowe charakteryzuje duży ciężar. Ewentualne kłopoty pojawiają się w przypadku transportu, który generuje większe koszty. W ogólnym rozrachunku jednak to rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Ciężar nie powoduje również problemów na placu budowy. W tej kwestii nieocenione okazują się specjalistyczne maszyny do podnoszenia i przenoszenia betonu.

Te, dostępne w naszym asortymencie, mają udźwig nawet do kilku tysięcy kilogramów. Istnieje możliwość skorzystania z maszyn przeznaczonych do robót ręcznych, a także tych, które zostały stworzone do prac najcięższego kalibru. Takie rozwiązania pozwalają nam na współpracę zarówno z klientami indywidualnymi. Także z przedsiębiorstwami z branży brukarskiej czy producentami prefabrykatów betonowych. Jesteśmy pewni, że wykorzystanie tych funkcjonalnych maszyn przyczyni się do przyspieszenia procesu produkcji oraz montażu prefabrykowanych elementów betonowych.

Modułowe domy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ze względu na to iż łączą to, czego oczekują osoby marzące o czterech kątach: szybkość budowy, optymalne koszty oraz trwałość komponentów. Chcąc dostarczyć tym osobom właśnie takie rozwiązania. Branża budowlana nieustannie się rozwija. My natomiast proponujemy firmom budowlanym profesjonalne podnośniki ułatwiające ich codzienną pracę.


Powrót