Aktualności

Powrót
Jak zrobić kompostownik betonowy z płyt?
31.10.2023

Jak zrobić kompostownik betonowy z płyt?

Posiadanie własnego kompostownika może nieść ze sobą wiele korzyści. Jak zrobić kompostownik betonowy? Jeśli zastanawiasz się nad takim procesem, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Przedstawiamy krok po kroku jak szybko i sprawnie stworzyć kompostownik z betonu.

Jak zrobić kompostownik z płyt betonowych? Podpowiadamy

Kompostownik z płyt betonowych to rozwiązanie, które sprawdza się niezawodnie. Cała konstrukcja jest na tyle trwała, że możemy z niej korzystać przez długi czas. Kompostownik z betonu umożliwi nam pozyskiwanie pachnącej ziemi kompostowej, która posiada wiele wartości odżywczych. Gleba tak wysokiej jakości znacząco wpłynie na jakość naszych zbiorów – i to bez dodatkowych inwestycji! Jak zbudować kompostownik z płyt betonowych? Szczególną rolę pełnią tu fundamenty. Sami decydujemy o tym, jaką głębokość powinien posiadać nasz kompostownik. Solidnie wykonane fundamenty oznaczają stabilność całej konstrukcji. Doskonale nadają się do tego płyty betonowe, które odznaczają się najwyższą jakością. Samodzielne podnoszenie tego typu materiału może być jednak poza naszym zasięgiem; są one zwyczajnie ciężkie. Jak w takim razie poradzić sobie z tym zadaniem? Może pomóc nam chwytak próżniowy, który proponuje klientom firma Catchshift. To niezawodne urządzenia, które znacząco odciążają kręgosłup, a przy okazji działają bardzo precyzyjnie.

Budowanie kompostownika z płyt – co dalej?

Ściany naszego kompostownika możemy wykonać z betonowych pustaków. Materiał ten jest stosunkowo lekki, więc podczas tego procesu nie będziemy potrzebowali dodatkowego sprzętu. Świetnie sprawdzą się również cegły ażurowe: zapewnią one przewiew niezbędny do prawidłowego przebiegu dojrzewania kompostu. Proces wykonywania kompostownika z płyt betonowych jest na tyle prosty, że wykonać go może praktycznie każdy działkowiec. Warto podkreślić jednak to, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Czym należy się kierować? Przede wszystkim nasz kompostownik nie może znajdować się zbyt blisko lustra wody – utworzony nawóz nie powinien mieć z nią kontaktu! Z tego samego powodu rów do kompostownika musi być dużo niższy, niż głębokość naszej studni. Betonowy kompostownik powinien również znajdować się w cieniu. Palące słońce może uniemożliwić przeprowadzanie procesów gnilnych, które są tak ważne w kontekście tworzenia kompostu; cień będzie więc najlepszym miejscem. Jeśli planujesz samodzielne wykonanie kompostownika z płyt betonowych, to nasza firma chętnie pomoże Ci dobrać odpowiedni sprzęt do tego przedsięwzięcia. Dysponujemy nowoczesnymi, a także prostymi w obsłudze maszynami, które sprawdzają się niezawodnie. Przenoszenie ciężkich płyt betonowych lub innych niezbędnych materiałów właśnie z pomocą naszych chwytaków, to ogromne ułatwienie całego procesu budowania kompostownika. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszej firmy. Chętnie doradzimy zainteresowanym wybór najlepszego sprzętu. Warto przy okazji dodać, że wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, proponując im przystępne ceny.

Powrót