Aktualności

Powrót
Loftowe wnętrze? 3 przykłady wykorzystania betonu w wykończeniu wnętrz
10.07.2019

Loftowe wnętrze? 3 przykłady wykorzystania betonu w wykończeniu wnętrz

Wnętrza industrialne zdobywają coraz więcej fanów – loftowy styl prezentuje się oryginalnie, tworząc w pomieszczeniach inspirujący i ciekawy klimat. Nieodzownym komponentem designu loftowego jest beton. Wykorzystywany do akcentowania newralgicznych elementów przestrzeni. Nadaje on wnętrzom niepowtarzalnego stylu i pozwala stworzyć unikalne aranżacje. Oto trzy przykłady wykorzystania betonu w wykończeniu wnętrz – zobacz, zainspiruj się i skorzystaj!

1. Beton w salonie? To może się udać!

Elementy betonowe otwierają obszerne możliwości eksperymentowania z aranżacjami. Ciekawym rozwiązaniem w salonie jest pozostawienie jednej ściany betonowej, pozbawionej dodatkowych wykończeń. Można wtedy uzyskać nieco surowy, lecz oryginalny klimat. Betonowa ściana nie musi być jednak nudna i pusta – świetnie będą prezentować się na niej drewniane półki, często jest ona przeznaczana jako przestrzeń do zawieszenia telewizora lub obrazów czy plakatów, utrzymanych w podobnym stylu industrialnym. Odpowiednio oświetlona ściana betonowa wygląda ekstrawagancko i stanowi centralny punkt salonu. W salonie beton można wykorzystać również do obudowy kominka.

2. Łazienka lub kuchnia wykończone betonem

Zastosowanie betonu we wnętrzach jest nieograniczone – łazienka to przestrzeń, która inspiruje i pozwala eksperymentować z dekoracjami i dodatkami. Betonowe ściany, podłogi, a także obudowy wanien i umywalek tworzą loftowy styl w łazience, doskonały dla miłośników surowej estetyki. Beton w zestawieniu z dużym lustrem, odpowiednio dobranym oświetleniem i armaturą może wyglądać nadzwyczajnie. Dlatego warto korzystać z możliwości, jakie otwiera.

Również w kuchni elementy betonowe znajdują wiele zastosowań – blaty kuchenne, szafki pod zlewozmywak, a także ściany w kuchni z betonu będą tworzyć kreatywne wnętrze, które inspiruje.  Zwłaszcza w połączeniu z tematycznymi tapetami i motywami typowo kulinarnymi. 

3. Betonowe elementy w innych pomieszczeniach

Z betonu można stworzyć schody wewnętrzne, a także meble – pozostawione w swojej surowej formie, będą ciekawymi elementami wystroju. Betonowy stolik w salonie, szafki lub... sofy? To nowoczesne rozwiązania, które zachwycają oryginalnością. Można ustawić na nich ozdobne dodatki i wykreować niebanalną aranżację, kompatybilną z indywidualnymi preferencjami. 

Jak widać, elementy betonowe we wnętrzach mogą być wykorzystywane i powinny znaleźć się w przestrzeniach, które stylizowane są na industrialne. Problematyczna może wydawać się kwestia montażu betonowych komponentów i ich transportu do wnętrz. Jak bowiem poradzić sobie z betonowymi płytami i gotowymi panelami, dostępnymi w sklepach? Podnoszenie betonu wymaga wykorzystania specjalistycznych urządzeń – podnośnik Mickey100 to nowoczesne wsparcie, maksymalizujące wydajność podejmowanych prac. Wyposażone w solidne przyssawki, urządzenie jest uniwersalne i z łatwością podnosi oraz transportuje ciężkie płyty betonowe. Dzięki niemu montaż elementów betonowych we wnętrzach staje się bezproblemowy i przede wszystkim bezpieczny.


Powrót