Aktualności

Powrót
Płyty betonowe – jak je wykorzystać do budowy garażu?
15.05.2023

Płyty betonowe – jak je wykorzystać do budowy garażu?

Zastanawiasz się, jak wykorzystać płyty betonowe? Otóż możesz z nich zbudować pomieszczenie na własny samochód! Jak zbudować garaż z płyty betonowej? Jeśli interesuje Cię właśnie takie rozwiązanie, to w naszym artykule znajdziesz doskonałe porady. Chętnie poprowadzimy każdą zainteresowaną osobę krok po kroku w taki sposób, aby była ona w stanie wykonać takie działanie praktycznie od ręki. Budynki z płyt betonowych są bardzo trwałe, a przy okazji dość proste w wykonaniu; przekonaj się, jak łatwo jest zbudować tego typu konstrukcję!

Jak zrobić garaż z płyt betonowych? Podpowiadamy

Konstrukcja garażu z wysokiej jakości płyt betonowych nie wymaga wcale specjalistycznych umiejętności, czy też sporej ilości wolnego czasu – to zatem świetna alternatywa dla obiektów, które wznosi się w tradycyjnej technologii. Taka konstrukcja nie wymaga także sporych nakładów finansowych; postawienie garażu z płyty betonowej nie będzie zatem stanowiło ogromnego obciążenia finansowego. Cały proces warto rozpocząć od stworzenia profesjonalnego projektu. Powinien on uwzględniać nie tylko rozmiar całej budowli, ale i opisywać sposób, w jaki zostaną ułożone płyty betonowe. Warto przy okazji dodać, że płyty betonowe są naprawdę interesującym materiałem, który ma wiele różnych zastosowań. Przede wszystkim użytkownik może je docinać na dowolny wymiar – mimo tego, że są one prefabrykatami. Dzięki temu możliwe jest dowolne kształtowanie bryły całego obiektu. Jeżeli chodzi o budowę garażu z płyt betonowych, to kolejnym etapem jest położenie fundamentów. Popularnym rozwiązaniem jest wylanie stóp fundamentowych, w których osadza się kolejno słupy nośne. Stosuje się także profile aluminiowe, które wpływają na większą stabilność całej konstrukcji, jak również łatwiejszy montaż płyt betonowych. Jako jedno przęsło najczęściej stosuje się trzy lub cztery płyty – są one ułożone jedna na drugiej.

Budowa garażu z płyt betonowych – wykończenie

Mając gotową konstrukcję, nie można zapomnieć o wykonaniu posadzki. Do tego używa się na przykład twardych płyt styropianowych, keramzytu lub też styroduru. Następnym krokiem jest wykonanie wylewki betonowej, oczywiście z uwzględnieniem kierunku spadów. Jeśli chodzi o dach, to stabilna konstrukcja ścian umożliwia stosowanie różnych typów pokryć. Wykonujący tego typu pracę ma zatem w kwestii dachu pewną dowolność.
Wiemy już, jak zbudować dach z płyt betonowych. Warto jednak dodać, że znacznym ułatwieniem w takim procesie będzie korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. Szczególnie pomocny może być chwytak próżniowy do płyt kamiennych, jak również maszyna do obrzeży betonowych. Jeśli planujesz wykonywanie tego typu konstrukcji na większą skalę, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy w stanie wyposażyć klientów w doskonałe urządzenia oraz takie elementy, które wpływają znacząco na szybkość oraz wydajność różnego rodzaju prac budowlanych. Współpraca z nami to gwarancja całkowitego zadowolenia, o czym przekonało się już wielu klientów z całej Polski. Zapraszamy — chętnie pomożemy każdemu w przyspieszeniu nawet naprawdę skomplikowanych procesów budowlanych.

Powrót