Aktualności

Powrót
Płyty marmurowe na podłogę. Dobry wybór?
07.06.2023

Płyty marmurowe na podłogę. Dobry wybór?

Płyty marmurowe na podłogę to elegancka i luksusowa forma wykończenia, która w sposób spektakularny odmienia wygląd każdego wnętrza. Marmur na podłodze pomaga uzyskać niepowtarzalną atmosferę i bez wątpienia dodaje prestiżu, za sprawą swojej naturalnej prezencji i trwałości. Jeśli zastanawiasz się, czy podłoga z płyt marmurowych to odpowiedni wybór do Twojego domu, poznaj zalety tej wyjątkowej opcji i porady dotyczące jej układania.

Marzy Ci się elegancka i stylowa podłoga? Marmur to idealne wykończenie

Marmurowe podłogi mają wiele zalet. Ten materiał wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą estetyką. Jego piękne wzory z charakterystycznymi żyłkami oraz delikatne kolory dodają elegancji i szlachetności każdemu pomieszczeniu. Marmur na podłodze jest również wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że ​​jest idealny do miejsc o dużej eksploatacji, takich jak korytarze czy hol. Jest również łatwy do utrzymania w czystości, co jest istotne w przypadku podłóg narażonych na codzienne, intensywne użytkowanie.

W kuchni a może w łazience gdzie najlepiej sprawdzi się marmur na podłodze?

Podłoga marmur idealnie pasuje do przestronnych salonów, holów czy lobby hotelowych, gdzie stworzy atmosferę luksusu i wyrafinowania. W domach często bywa wykorzystywany w kuchniach i łazienkach, zwłaszcza tych urządzonych w stylu glamour. Marmurowa podłoga będzie również świetnym rozwiązaniem do wnętrz w stylu klasycznym i minimalistycznym, nadając im wyjątkowego charakteru.

Jak położyć płyty marmurowe na podłogę, by uzyskać nieskazitelny efekt?

Kiedy już zdecydujemy się na podłogę z marmuru, istotne będzie jej prawidłowe ułożenie. Istnieje wiele metod, ale jedną z najpopularniejszych jest układanie płytek w regularny wzór, tworzący powtarzające się kwadratowe lub prostokątne panele. Posadzki z kamienia ułożone w ten sposób mają harmonijny wygląd. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni oraz korzystanie z narzędzi ułatwiających pracę, takich jak chwytak próżniowy do płytek lub przyssawki. Pozwalają one precyzyjnie przenosić i układać płytki, minimalizując ryzyko uszkodzeń i ułatwiając proces instalacji. W przypadku tak kosztownego produktu, jak płyty podłogowe z marmuru nabiera to szczególnego znaczenia.

Powrót